Kõrge vererõhk. Üllatavalt lihtsad lahendused.

Kõrge vererõhk on väga laialt levinud häda. Ei ole vist perekonda, kes ei teaks kedagi lähedast, kes võtab kõrgvererõhutõve ravimeid.

Minu praktikas on siiski mitu väga head tulemust  tõestamaks, et “elulõpuni-pead-ravimeid-võtma” ei pruugi sugugi nii olla.

Kuigi kõrgvererõhutõve võivad põhjustada erinevad tegurid on siiski 2 lihtsat (aga mitte kerget 🙂 ) lahendust.
Esiteks – kõrgvererõhutõbi naudib liigset kehakaalu ja ebasobivat toitumist. Uskuge või mitte, aga olen kogenud päris mitut inimest, kes on saanud vererõhu kontrolli alla kehakaalu vähendades ja/või paastudes. (NB! Paastumine on väga teadlik tegevus, sõltuvalt inimese tüübist, kaalust, vanusest, tervisest jne ja ei võrdu kindlasti suvalise nälgimisega). Ehk siis – tee oma toitumine ja kehakaal korda ja vaata siis, kuidas kõrge vererõhk saba seljas metsa jookseb 🙂

Teiseks – kõrgvererõhutõbi toitub stressist! Mida suurem stress, vastutus, mure, vihastamine, vihkamine, seda suurem pidu kõrgel vererõhul on. Õpi kasvõi lihtsamaid emotsioonide juhtimise, mindfulnessi või meditatsioonitehnikaid ja vererõhk normaliseerub. On mitmeid uuringuid, mis näitavad, et kasvõi 10-20 minutiline meeleharjutus päevas võib vererõhku väga positiivselt mõjutada.

Ühesõnaga – lihtne retsept: vähenda stressi ja vähenda kehakaalu.

Kas vererõhk on isegi siis kui oled ideaalkaalus, sööd tervislikult ja sinu elu on üks suur meelerahu ookean, ikka paigast ära? Sel juhul kuulud sa selle väikese protsendi hulka, kelle puhul ei ole tegemist elustiilihaigusega. Aga võid siiski rõõmu tunda – kui stressi vähem ja kehakaal korras mõjub see hästi isegi siis, kui sinu kõrgvererõhutõbi on tingitud näiteks mõnest neeruhaigusest.

NB! Muidugi ei tohi vererõhuravimeid jätta ära iseseisvalt ja korraga. Kesktee ja mõistlikkus ikka ennekõike, see on loodusravi kuldreegel!

OLULINE! Niikaua kui jändad oma kehakaaluga ja stressiga on veel üks imelihtne vererõhu langetamine – selleks on nn verelaskmine. Ükskõik kas kasutad kaane (head kaaniterapeudid oskavad selleks teha sobiva raviskeemi), märgasid kuppe turjale või käid aastas korra doonoriks – see võib sinu vererõhuga teha imet. Tasub ju proovida, selmet elu lõpuni tablette krõbistada?

Jaga, kui sulle see lugu meeldis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga