Mõned lihtsad meditatsiooni ja mindfulness harjutused

Panen kirja mõned lihtsamad harjutused, mida on küsinud nii minu meditatsioonitundides või mindfulness töötubades käinud. Harjutused sobivad kõigile, kuid lihtsam on end viia harjutuste lainele, ja kindlam on harjutuste õnnestumine, kui esimesel korral teed seda koos juhendajaga.

Harjutused aitavad tuua meele kohale, eemale minevikust ja tulevikust, sellesse hetke, siia ja praegu. Siin ja praegu olemise mõte on aga anda puhkust oma emotsioonide virrvarrile ja mõtetele. Siin ja praegu aitab luua teadlikkust ja meelerahu.

Kes soovib pikemalt harjutuste kohta infot saada või kuulda, kuidas sellised harjutused mõjutavad meie füüsilist keha või meelt, võivad tulla minu meditatsiooniõhtutele, mille info leiab Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli kursuste lehelt.

Harjutus 1.

Jälgi oma hingamist. Hinnanguteta, midagi muutmata. Lihtsalt jälgi.

Jälgi kas sissehingamine on lühike või pikk, kas väljahingamine on lühike või pikk.

Jälgi kuidas liigub hingeõhk sinu kopsudesse ja sealt välja.

Jälgi kas sissehingamine on lühike või pikk, kas väljahingamine on lühike või pikk.

Korda harjutust vähemalt paari minuti jooksul, kui oled juba kogenum, proovi teha harjutust u 15 minutit järjest (ajapikku võib aega pikendada kuni 1.5 tunnini).

Harjutus 2. 

Pane silmad kinni, hinga mõned korrad rahulikult sisse ja välja.

Keskendu ja jälgi oma kuulmismeelt – mida tegelikult praegu kuuled? Jälgi kõiki helisid, selles ruumis, õues, tänaval.

Keskendu ja jälgi oma haistmismeelt – mida tegelikult praegu haistad?

Keskendu ja jälgi oma maitsmismeelt – mis maitset tegelikult praegu tunned?

Keskendu ja jälgi oma kinesteetilist meelt – kas sul on jahe või soe, kas keha on pinges või vaba, kas jalad puudutavad maad või mitte, kuidas tunneb end sinu lülisammas. Võid harjutust laiendada omal valikul.

Korda harjutust vähemalt paari minuti jooksul, soovi ja võimaluse korral pikendades seda kuni 15 minutini.

Harjutus 3. (NB! Praktiseerimiseks on vajalik juhendajapoolset selgitust kirjeldatu juurde). Lisan siia alla küll ka video, aga selleks,et harjutus õnnestuks õieti, küsi kindlasti nõu ka juhendajalt.

9 puhastavat hingamist

Istu ristatud jalgadega. Hoia selg sirge. Suru sõrmed rusikasse, pöial surub nimeta sõrme juurele. Puuduta keeleotsaga suulage hammaste taga, hoia suu kergelt avatud. Tõsta õlad üles, sirutades käed välja. Hoia pea vabalt, lõug veidi all-ees. Suuna pilk ninaotsale. Sulge vasak ninasõõre vasaku nimetissõrmega ning hinga sisse paremast ninasõõrmest, läbi parempoolse kanali. Suuna “vana õhk” vasakut kanalit pidi üles ja hinga välja vasakust ninasõõrmest. Pööra protsessi, hingates sisse vasakust ja välja paremast ninasõõrmest. Seejärel hinga sisse mõlemast ninasõõrmest ja seejärel välja mõlemast ninasõõrmest.

Kui oled juba kogenud harjutuse tegija, lisa visulisatsiooni kanalite värvid – parem kanal on punane, vasak valge ja keskmine sinine. Puhastades kanaleid, muutuvad need värvid ka erksaks ja intensiivseks, torujad kanalid on puhtad ja energia voolab neis vabalt.

Jaga, kui sulle see lugu meeldis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga